Newsello.pl

Pomóż w ukończeniu elektrycznego bolidu Proton Dynamic

Studencka inicjatywa wchodzi w decydującą fazę! Dowiedz się więcej o projekcie i kampanii crowdfundingowej, dzięki której polski bolid wyruszy na podbój świata!
Pomóż w ukończeniu elektrycznego bolidu Proton Dynamic [fot. Proton Dynamic]
Pomóż w ukończeniu elektrycznego bolidu Proton Dynamic [fot. Proton Dynamic]

Zespół Proton Dynamic z Politechniki Warszawskiej i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie rozpoczął akcję crowdfundingową na dokończenie swojego elektrycznego bolidu i wyjazd na zawody Formuła Student. Każdy z nas może ich wesprzeć!

O przedsięwzięciu

Studenci pracują nad swoim pojazdem od października 2017 roku. Ich projekt w pełni elektrycznego bolidu jest jednym z pierwszych tego typu w Polsce. Zgodnie z założeniami projektu pojazd będzie zbudowany w oparciu o wytrzymałą stalową ramę. Za napęd ważącego 230 kg bolidu odpowiedzialny będzie silnik elektryczny generujący maksymalną moc 80 kW.

Planowane przyspieszenie do prędkości 100 km/h powinno zająć niecałe 4 sekundy. Udowadnia to, że silniki elektryczne są w stanie konkurować z napędami spalinowymi pod względem osiągów. Obecnie dział techniczny jest w trakcie konstruowania bolidu na podstawie opracowanego dotychczas projektu oraz testowania poszczególnych aspektów technicznych.

Już w lipcu tego roku team Proton Dynamic będzie miał okazję zaprezentować swój projekt na zawodach we włoskim Varano. Udział w nich pozwoli zespołowi na zweryfikowanie założeń projektu, poznanie opinii sędziów oraz zdobycie cennych wskazówek.

Szczegóły

Więcej informacji o warszawskim zespole Formuły Student znajduje się na ich profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/protondynamic/, oraz stronie protondynamic.pl.

Akcja crowdfundingowa: https://zrzutka.pl/zt2tc2

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Kultowe autobusy PRL-u – poznaj legendy polskich dróg! [fot. materiały prasowe]

Kultowe autobusy PRL-u – poznaj legendy polskich dróg!

Inne
wtorek, 08 maja 2018, 16:38
Całkiem niedawno informowaliśmy o tym, że słynne autobusy PRL-u wyjechały na ulice Warszawy. Dziś przyjrzymy się im dokładniej i poznamy motoryzacyjnych królów tamtych czasów! A do tego... wyjątkowa galeria zdjęć!
Samochodowy Rajd Uliczny – nadjeżdża IV edycja! [fot. materiały prasowe]

Samochodowy Rajd Uliczny – nadjeżdża IV edycja!

Inne
poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 10:42
W maju, studenci wyjadą na ulice Wrocławia by wziąć udział w jednym z najciekawszych wydarzeń tego roku! Dowiedz się więcej o niezwykłej imprezie, której sława rozeszła się po całej Europie!

Zobacz również