Newsello.pl

Poznaj Proton Dynamic i ich elektryczny bolid!

Młodzi, pełni motywacji i energii ludzie chyba nigdy nie przestaną nas zaskakiwać! Dowiedzcie się więcej o projekcie, którego celem jest stworzenie napędzanego energią elektryczną bolidu, który dorównuje tym z silnikiem spalinowym!
Poznaj Proton Dynamic i ich elektryczny bolid! [fot. materiały prasowe]
Poznaj Proton Dynamic i ich elektryczny bolid! [fot. materiały prasowe]

O zespole

Proton Dynamic to team stworzony przez zakręconych na punkcie motoryzacji i nowych technologii studentów Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Pod obecną nazwą zespół działa od października 2017 roku, jednak członkowie teamu korzystają z wiedzy i doświadczenia whiteEagle Racing – pierwszego w Polsce zespołu Formuły Student, działającego na przestrzeni lat 2009-2014.

Na tle konkurentów, przede wszystkim krajowych, Proton Dynamic wyróżnia się ideą skonstruowania bolidu napędzanego w pełni przez energię elektryczną oraz współpracą dwóch uczelniPolitechniki Warszawskiej, której studenci odpowiedzialni są za kwestie techniczne oraz SGH, skąd pochodzi zaplecze biznesowo-marketingowe projektu.

Bolid Proton Dynamic

Zgodnie z założeniami projektu bolid będzie ważył około 230 kg i rozpędzał się „do pierwszej setki” w mniej niż 4 sekundy. Parametry te są bardzo zbliżone do pojazdów z klasycznym silnikiem spalinowym. Obecnie dział techniczny jest w trakcie konstruowania bolidu na podstawie opracowanego dotychczas projektu oraz testowania poszczególnych aspektów technicznych.

Marketing projektu

Aktywna działalność Proton Dynamic w promocji projektu, między innymi czynny udział w eventach i konferencjach, takich jak Warsaw Moto Show, EkoFlota, czy XII Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego, została dostrzeżona przez Ministerstwo Energii, które zdecydowało się na przyznanie zespołowi swojego patronatu. 

Zespołowi udało się także zakwalifikować na zawody we włoskim Varano w lipcu tego roku. Zmierzą się tam z teamami z całego świata, zarówno w konkurencjach statycznych, obejmujących, m.in. prezentację biznesową, jak i dynamicznych, będących popisem a zarazem sprawdzianem tworzonego bolidu. To wydarzenie będzie szansą na poznanie własnych możliwości oraz przede wszystkim zebranie doświadczenia i lepsze zapoznanie się z Formułą Student.

Zobaczcie sami!

Doskonałą okazją do przyjrzenia się projektowi z bliska oraz do zapoznania się z członkami projektu będzie EKOstudent organizowany w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Team Proton Dynamic będzie do dyspozycji 18 kwietnia w Auli Spadochronowej. Dodatkowo o 19:00 tego samego dnia, w ramach Future Energy Summit: e-mobility, organizowanego przez SKN Energetyki, Proton Dynamic zaprasza na wystąpienie pt.: “Młodzi innowatorzy w świecie e-mobility”.

Więcej informacji o warszawskim zespole Formuły Student znajduje się na ich profilu na Facebooku oraz stronie protondynamic.pl.

Serdecznie polecamy!

fot. materiały prasowe

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Kultowe autobusy PRL-u – poznaj legendy polskich dróg! [fot. materiały prasowe]

Kultowe autobusy PRL-u – poznaj legendy polskich dróg!

Inne
wtorek, 08 maja 2018, 16:38
Całkiem niedawno informowaliśmy o tym, że słynne autobusy PRL-u wyjechały na ulice Warszawy. Dziś przyjrzymy się im dokładniej i poznamy motoryzacyjnych królów tamtych czasów! A do tego... wyjątkowa galeria zdjęć!

Zobacz również