Newsello.pl

"Przyszłość Energetyczna Polski" – panel dyskusyjny na Politechnice Wrocławskiej!

Nowe technologie to nowe możliwości ochrony środowiska przed zanieczyszczeniami i nadmiernym zużyciem energii! oto wydarzenie, dzięki dowiecie się więcej o elektromobilności w motoryzacji i jej możliwościach.
"Przyszłość Energetyczna Polski" – panel dyskusyjny na Politechnice Wrocławskiej! [fot. materiały prasowe]
"Przyszłość Energetyczna Polski" – panel dyskusyjny na Politechnice Wrocławskiej! [fot. materiały prasowe]

O wydarzeniu

Panel dyskusyjny Przyszłość Energetyczna Polski odbędzie się 26 kwietnia o godzinie 11:00 w Auli Politechniki Wrocławskiej (budynek A-1). Jest to już VII. Edycja wydarzenia corocznie organizowanego przez Studenckie Koło Naukowe „Płomień” działające na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Organizatorzy co roku dbają o to, by rozmówcami były najlepsi fachowcy z branży. Do dyskusji zapraszani są zarówno przedstawiciele środowiska akademickiego, jak również specjaliści firm działających w obszarze omawianego zagadnienia. Grono Panelistów dobierane jest w sposób umożliwiający konfrontację teoretycznych rozważań z rzeczywistymi uwarunkowaniami.

Co na Was czeka?

Tytuł tegorocznego panelu brzmi „Elektromobilność – technologia dla miast bez smogu” – temat stale elektryzujący. Głos w dyskusji podniesie koncern Orlen, reprezentowany przez panią Katarzynę Sobótka-Demianowską - kierownika Zespołu Przygotowania Projektów Energetycznych w Obszarze Energetyki. Pogląd na omawiane zagadnienie przedstawi także Instytut Transportu Samochodowego, w osobie dr hab. inż. Wojciecha Moćko. Pojawi się również Rafał Czyżewski – Prezes zarządu Greenway Polska – twórcy największej w Polsce sieci ładowarek do samochodów elektrycznych. Dodając do grona Panelistów pana Piotra Kowalczyka - Dyrektora Handlowego Volvo na terenie Wrocławia, możemy być pewni pierwszorzędnej dyskusji. Rozmowa moderowana będzie przez jednego z wykładowców Politechniki WrocławskiejProfesora Lecha Sitnika, pracownika Wydziału Mechanicznego oraz opiekuna Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych.

Tegorocznej dyskusji towarzyszy część wystawiennicza, która umożliwi poznanie zagadnienia na własnej skórze. Rozpoczynamy od razu po Panelu Dyskusyjnego! W wyniku współpracy z Vozillą – Miejską Wypożyczalnią Samochodów Elektrycznych, w Gmachu Głównym rozdawane będą bony na przejazd, natomiast poza budynkiem, będzie można wziąć udział w prezentacji auta wypożyczalni. Elektryczny Nissan Vozilli, znajdzie się w doborowym towarzystwie, bowiem dzięki współpracy z Tesla Shuttle, możliwe będzie dokładne obejrzenie jednego z najbardziej pożądanych samochodów elektrycznych na świecie – Model S Tesli. Ponadto wylosowany w loterii szczęśliwiec, otrzyma voucher na przejazd prezentowanym pojazdem.

Co więcej, w holu Gmachu Głównego odbędzie się wystawa kół naukowych związanych z elektromobilnością. Po zakończeniu dyskusji, będzie można zapoznać się z projektami: Motocyklu LEM Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych, Koła Naukowego Flow, Scorpio z Koła Naukowego Pojazdów Niekonwencjonalnych OFF-ROAD, Międzywydziałowego Koła Naukowego Mechatroniki „Synergia”, PWr Solar Boat Team i Koła Naukowego Robocik.

W imieniu Studenckiego Koła Naukowego „Płomień” chcielibyśmy zaprosić wszystkich zainteresowanych motoryzacją i niskoemisyjnymi technologiami na tegoroczny panel dyskusyjny. Więcej informacji znajdziecie na facebooku „Płomienia”: https://www.facebook.com/sknplomien

Plakat wydarzenia

fot. materiały prasowe

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Kultowe autobusy PRL-u – poznaj legendy polskich dróg! [fot. materiały prasowe]

Kultowe autobusy PRL-u – poznaj legendy polskich dróg!

Inne
wtorek, 08 maja 2018, 16:38
Całkiem niedawno informowaliśmy o tym, że słynne autobusy PRL-u wyjechały na ulice Warszawy. Dziś przyjrzymy się im dokładniej i poznamy motoryzacyjnych królów tamtych czasów! A do tego... wyjątkowa galeria zdjęć!

Zobacz również