Newsello.pl

Kultowe autobusy PRL-u na ulicach Warszawy! O co chodzi?

Tajemnicze wydarzenie zaintrygowało mieszkańców stolicy! Dlaczego nagle, ni stąd ni zowąd, Warszawa wypełniła się modelami autobusów które już dawno powinny być na emeryturze? Oto odpowiedź!
Kultowe autobusy PRL-u na ulicach Warszawy! O co chodzi? [fot. materiały prasowe]
Kultowe autobusy PRL-u na ulicach Warszawy! O co chodzi? [fot. materiały prasowe]

Rankiem, 9. kwietnia na ulicach Warszawy można było zobaczyć autobusy produkowane w czasach PRL-u. Kultowy Autosan, Zis, a także inne modele przemieszczały się ulicami miasta jak gdyby nigdy nic.... Mało tego! Na jednym skrzyżowaniu zablokowały ruch nawet ruch i co spowodowało powstanie niemałego korka... 

Mieszkańcy stolicy masowo robili zdjęcia, nagrywali filmy, a nawet dotykali autobusów, żeby sprawdzić, czy są prawdziwe.

Co się stało? Czy dziś jest jakieś święto związane z PRL-em?

– pytali zmieszani mieszkańcy.

Wszędzie autobusy!

Tajemnicze wydarzenie rozpoczęło się o 7.00 rano, gdy ukazała się wiadomość o tym, że w różnych miejscach Warszawy widziane są autobusy, których nie produkuje się już od wielu lat.

Wiele osób myślało, że ktoś robi sobie żarty. Niektórzy rozpoczęli swoje śledztwa i research, by rozwikłać to tajemnicze zjawisko. Szybko okazało się, że te to wszystko dzieje się naprawdę!

Na parkingu w samym centrum miasta można było ujrzeć kultowego Autosana H9-03 oraz kilkudziesięciu mieszkańców, którzy w pośpiechu robili zdjęcia. Dalej, na skrzyżowaniu kolejne autobusy! Na obrzeżach, w centrum, na parkingach, wszędzie autobusy! Co na to mieszkańcy?

Mieszkańcy wspominają kultowe autobusy.

Nie mogę w to uwierzyć! Takim autobusem jeździłem codziennie do pracy! W jednej sekundzie przypomniały mi się czasy, kiedy życie z jednej strony było trudniejsze, a z drugiej ludzie nie gonili tak za karierą, pieniędzmi, docenialiśmy i cieszyliśmy z każdego dnia. Miło tak sobie powspominać.

– mówi Pan Stanisław.

Ach, to były czasy! Pamiętam, jak którejś zimy doszło do awarii i musiałam spędzić w autobusie kilka godzin. Ludzie nie mieli telefonów komórkowych, tabletów… wtedy się rozmawiało. Mało tego, zaczęliśmy nawet wspólne śpiewanie! Ten dzień przypomina mi się zawsze, kiedy stoję w korku, a ludzie zapatrzeni w swoje telefony nie zamieniają ze sobą nawet słowa. To smutne.

– wspomina Pani Zofia.

Mój dziadek był kierowcą takiego autobusu! Zawsze, gdy są święta, opowiada mi historie związane z pracą. Ma nawet album ze zdjęciami różnych modeli, bo te autobusy to jego pasja. Dziadek na pewno by się wzruszył, gdyby mógł zrobić sobie zdjęcie z jednym z nich. Muszę do niego zadzwonić!

– opowiada Tomek.

Ale o co chodzi?

"Kultowe Autobusy PRL-u" to nic innego jak akcja promująca nową kolekcję unikatowych modeli autobusów w skali 1:72 od wydawnictwa De Agostini. Kolekcja rusza już od 18. kwietnia a zeszyty wraz z metalowymi modelami kultowych autobusów dostępne będą w kioskach, salonach prasowych, księgarniach i w sklepach na terenie całej Polski. Można także zamówić prenumeratę. Modele autobusów to nie lada gratka dla pasjonatów motoryzacji, czasów PRL-u, a także dla każdego, kto chciałby posiadać taką kolekcję.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Kultowe autobusy PRL-u – poznaj legendy polskich dróg! [fot. materiały prasowe]

Kultowe autobusy PRL-u – poznaj legendy polskich dróg!

Inne
wtorek, 08 maja 2018, 16:38
Całkiem niedawno informowaliśmy o tym, że słynne autobusy PRL-u wyjechały na ulice Warszawy. Dziś przyjrzymy się im dokładniej i poznamy motoryzacyjnych królów tamtych czasów! A do tego... wyjątkowa galeria zdjęć!

Zobacz również