Newsello.pl

Potrzebujesz busa na kilka dni? To możliwe!

Pokazały się w Polsce zupełnie niedawno, a dziś rozkwitają. Wypożyczalnie samochodów użytkowych. Podpowiemy, dla kogo jest przeznaczona usługa, jakie są opcje i plusy wynajmu samochodów użytkowych.
Wypożyczanie busów
Wypożyczanie busów

Wynajem samochodów użytkowych, czyli małych i większych aut dostawczych, przeżywa w naszym kraju rozkwit. Zapotrzebowanie na tego typu usługę jest coraz większe, a coraz więcej przedsiębiorstw oraz osób indywidualnych, docenia możliwości, jakie wynajem aut użytkowych. Auto można wynająć w odpowiedzi na realne potrzeby firmy, i ponosić jego koszty w czasie odpowiednim do jego użytkowania na potrzeby firmy.

Do kogo kierowana jest usługa?
Wynajem samochodów użytkowych to rozwiązanie dla firm, które muszą zmagać się z sezonowością, albo podpisały większy kontrakt, realizują większy projekt,  w związku z tym muszą na przykład dostarczyć na budowę pracowników czy przewieźć większy ładunek. Jednocześnie, mimo tendencji rozwojowych firmy, nadal nie chcą inwestować w auto firmowe, które niekoniecznie jest dla firmy niezbędne, a czasem wręcz może generować zbędne koszty. Do wyboru mają więc opcję wynajmu krótkoterminowego, średnioterminowego i długoterminowego, trwającego od dwóch do pięciu lat. W okresie najmu przedsiębiorca nie ponosi kosztów związanych z serwisowaniem i obsługą techniczną samochodu, gdyż są to koszty, które ponosi wypożyczalnia, ustalając je często indywidualnie do potrzeb klienta.

Osoba indywidualna również może wynająć auto użytkowe
Załóżmy, że potrzebujesz busa do przeprowadzki, albo do przewiezienia cięższego ładunku, albo jedziesz z przyjaciółmi na narty w góry, albo na wakacje i chcecie zaoszczędzić na kosztach paliwa, autostrad itp. Klient indywidualny również znajdzie coś dla siebie w wypożyczalniach samochodów użytkowych, które oferują różnego rodzaju zabudowy, nawet bardzo specjalistyczne.

Serwisowanie samochodów użytkowych
Koszty serwisu obciążają wypożyczalnię. Warunki serwisu ustalane są w porozumieniu z klientem i z uwzględnieniem jego potrzeb, dotyczących zminimalizowania kosztów przestojów, miejsca i warunków serwisowania, warunków naprawy, przy uwzględnieniu możliwości napraw błyskawicznych. Wynajem auta przez firmę pozwala jej właścicielowi zweryfikować potrzeby dotyczące sposobu użytkowania samochodu, przestojów, czasu pracy kierowcy. Pozwala skupić się na kreowaniu kierunków rozwoju firmy i jej prowadzeniu.Ogranicza koszty związane z utrzymaniem samochodu użytkowego wykorzystywanego w firmie tylko sezonowo lub podczas większych zleceń czy kontraktów. A przecież, pojedyncze zleceniem nie jest wystarczającym powodem do zakupu samochodu na własność firmy.

Jakie dokumenty są potrzebne, aby wynająć auto?
Osoby fizyczne muszą okazać dowód osobisty lub paszport oraz prawo jazdy, a wielu przypadkach również kartę kredytową. Firma musi z kolei przedstawić aktualne zaświadczenie REGON oraz NIP, aktualny wpis do rejestru działalności gospodarczej lub z KRS. Powinna też okazać dokumenty kierowcy odbierającego auto: prawo jazdy oraz dowód osobisty bądź paszport. Formalności nie ma zbyt wiele, można je zrealizować w ciągu jednego dnia.

Artykuł przygotowała wypożyczalnia aut ze Zgorzelca: Auto Si-Mar

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Car For Friend – prosty sposób na sprowadzenie auta z niemiec [fot. ip]

Car For Friend – prosty sposób na sprowadzenie auta z niemiec

Porady
środa, 28 lutego 2018, 10:40
Zakup używanego pojazdu z zagranicy to świetny sposób na zdobycie wymarzonego pojazdu! Na drodze jednak możemy napotkać wiele przeszkód i zagrożeń jak bariera językowa czy potencjalni oszuści. Istnieje jednak sposób, by załatwić taką sprawę bez problemów!
Jak wybrać płyn do chłodnicy?

Jak wybrać płyn do chłodnicy?

Porady
wtorek, 23 stycznia 2018, 18:22
Zarówno początkujący kierowcy, jak i ci z większym doświadczeniem mogą czasami mieć z tym problem. Dowiedz się co radzi ekspert Organiki S.A.!

Zobacz również

Przed wyjazdem zadbaj o opony
Porady
czwartek, 22 grudnia 2016, 15:08

Przed wyjazdem zadbaj o opony

Od ogólnego stanu opon zależy bezpieczeństwo twoje i innych użytkowników...