Newsello.pl

Potrzebujesz busa na kilka dni? To możliwe!

Pokazały się w Polsce zupełnie niedawno, a dziś rozkwitają. Wypożyczalnie samochodów użytkowych. Podpowiemy, dla kogo jest przeznaczona usługa, jakie są opcje i plusy wynajmu samochodów użytkowych.
Wypożyczanie busów
Wypożyczanie busów

Wynajem samochodów użytkowych, czyli małych i większych aut dostawczych, przeżywa w naszym kraju rozkwit. Zapotrzebowanie na tego typu usługę jest coraz większe, a coraz więcej przedsiębiorstw oraz osób indywidualnych, docenia możliwości, jakie wynajem aut użytkowych. Auto można wynająć w odpowiedzi na realne potrzeby firmy, i ponosić jego koszty w czasie odpowiednim do jego użytkowania na potrzeby firmy.

Do kogo kierowana jest usługa?
Wynajem samochodów użytkowych to rozwiązanie dla firm, które muszą zmagać się z sezonowością, albo podpisały większy kontrakt, realizują większy projekt,  w związku z tym muszą na przykład dostarczyć na budowę pracowników czy przewieźć większy ładunek. Jednocześnie, mimo tendencji rozwojowych firmy, nadal nie chcą inwestować w auto firmowe, które niekoniecznie jest dla firmy niezbędne, a czasem wręcz może generować zbędne koszty. Do wyboru mają więc opcję wynajmu krótkoterminowego, średnioterminowego i długoterminowego, trwającego od dwóch do pięciu lat. W okresie najmu przedsiębiorca nie ponosi kosztów związanych z serwisowaniem i obsługą techniczną samochodu, gdyż są to koszty, które ponosi wypożyczalnia, ustalając je często indywidualnie do potrzeb klienta.

Osoba indywidualna również może wynająć auto użytkowe
Załóżmy, że potrzebujesz busa do przeprowadzki, albo do przewiezienia cięższego ładunku, albo jedziesz z przyjaciółmi na narty w góry, albo na wakacje i chcecie zaoszczędzić na kosztach paliwa, autostrad itp. Klient indywidualny również znajdzie coś dla siebie w wypożyczalniach samochodów użytkowych, które oferują różnego rodzaju zabudowy, nawet bardzo specjalistyczne.

Serwisowanie samochodów użytkowych
Koszty serwisu obciążają wypożyczalnię. Warunki serwisu ustalane są w porozumieniu z klientem i z uwzględnieniem jego potrzeb, dotyczących zminimalizowania kosztów przestojów, miejsca i warunków serwisowania, warunków naprawy, przy uwzględnieniu możliwości napraw błyskawicznych. Wynajem auta przez firmę pozwala jej właścicielowi zweryfikować potrzeby dotyczące sposobu użytkowania samochodu, przestojów, czasu pracy kierowcy. Pozwala skupić się na kreowaniu kierunków rozwoju firmy i jej prowadzeniu.Ogranicza koszty związane z utrzymaniem samochodu użytkowego wykorzystywanego w firmie tylko sezonowo lub podczas większych zleceń czy kontraktów. A przecież, pojedyncze zleceniem nie jest wystarczającym powodem do zakupu samochodu na własność firmy.

Jakie dokumenty są potrzebne, aby wynająć auto?
Osoby fizyczne muszą okazać dowód osobisty lub paszport oraz prawo jazdy, a wielu przypadkach również kartę kredytową. Firma musi z kolei przedstawić aktualne zaświadczenie REGON oraz NIP, aktualny wpis do rejestru działalności gospodarczej lub z KRS. Powinna też okazać dokumenty kierowcy odbierającego auto: prawo jazdy oraz dowód osobisty bądź paszport. Formalności nie ma zbyt wiele, można je zrealizować w ciągu jednego dnia.

Artykuł przygotowała wypożyczalnia aut ze Zgorzelca: Auto Si-Mar

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Przed wyjazdem zadbaj o opony

Przed wyjazdem zadbaj o opony

Porady
czwartek, 22 grudnia 2016, 15:08
Od ogólnego stanu opon zależy bezpieczeństwo twoje i innych użytkowników drogi. Wiele wypadków i kolizji ma swoją przyczynę w nieprawidłowym stanie ogumienia auta.
Jak nie dać się oszukać podczas zakupu używanego motocykla?

Jak nie dać się oszukać podczas zakupu używanego motocykla?

Porady
wtorek, 02 sierpnia 2016, 13:43
Wielu ludzi decyduje się na kupno używanego motocykla. Powodem takiej decyzji jest przede wszystkim niższa cena. Najlepsze jednoślady bywają nawet droższe od samochodu. Na co powinniśmy zwracać uwagę podczas kupna jednośladu z drugiej ręki?

Zobacz również

Samochód a ekologia
Porady
poniedziałek, 01 sierpnia 2016, 11:48

Samochód a ekologia

Dużo słyszy się o konieczności ograniczania emisji gazów cieplarniach. Słysząc...