Newsello.pl

Czy prowadząc pojazdy mechaniczne można pić alkohol? Sprawdź to!

Aby mieć pewność, że wsiadając za kółko możesz robić to legalnie i przede wszystkim bezpiecznie, najlepiej zainwestuj w dobry alkomat.
Kalkulator alkoholu
Kalkulator alkoholu

Często masz zaproszenia na alkoholowe imprezy, ale w większości przypadków jesteś kierowcą samochodu? Chcesz napić się alkoholu, ale jednocześnie nie możesz zrezygnować z jazdy autem np. na drugi dzień? Aby mieć pewność, że wsiadając za kółko możesz robić to legalnie i przede wszystkim bezpiecznie, najlepiej zainwestuj w dobry alkomat. W nagłych sytuacjach możesz też sprawdzić, jak długo stężenie alkoholu utrzyma się w organizmie.

Internetowy kalkulator alkoholu [https://wylecz.to/kalkulatory/kalkulator-alkoholu/] to świetne narzędzie, które dodatkowo jest w 100% darmowe. Skorzystaj z niego, jeśli wypiłeś dzień wcześniej nieco alkoholu i nie masz pewności czy możesz legalnie wsiąść za kierownicę samochodu. Pamiętaj jednak, że wyniki kalkulatora są tylko orientacyjne, a ostateczne stężenie alkoholu we krwi najlepiej sprawdzić alkomatem np. na komendzie policji. W sytuacjach kryzysowych warto jednak sprawdzić, jak długo alkohol utrzymuje się w organizmie oraz ile możesz realnie wypić na dzień przed prowadzeniem auta.

Kalkulator alkoholu – jak to działa w praktyce?

Internetowy kalkulator stężenia alkoholu we krwi działa na bardzo prostych zasadach. Wystarczy, że podasz takie dane, jak:

  • płeć,
  • wagę ciała,
  • ilość i moc wypitego alkoholu,
  • czas trwania spożywania płynów alkoholowych,
  • godzinę zakończenia picia alkoholu.

Na podstawie takich danych kalkulator orientacyjnie wyliczy czas regeneracji organizmu oraz przedstawi godzinę, kiedy realnie można wsiąść za kierownicę samochodu bez ryzyka, że
w razie kontroli alkomat wykaże wynik pozytywny. Pamiętaj, że ogromny wpływ na to, jak szybko organizm przetworzy alkohol poprzez metabolizm zależy wyłącznie od indywidualnych uwarunkowań oraz tuszy ciała. Decydując się na korzystanie z kalkulatora pamiętaj, o tym, że wyliczenia mają tylko charakter orientacyjny i nigdy nie dają 100% pewności, że alkohol nie utrzymuje się dłużej w Twoim ciele.

Prowadzenie pojazdu a wcześniejsze picie alkoholu

Jeśli już musisz prowadzić samochód lub inny pojazd mechaniczny, najlepiej całkowicie zrezygnuj z picia napojów alkoholowych. Dzięki temu unikniesz ryzyka, że w razie kontroli policji stracisz uprawienia do kierowania lub – co gorsza – spowodujesz wypadek przez swoją nieuwagę. Pamiętaj, że przepisy w Polsce jasno określają stężenie alkoholu we krwi, które jest dopuszczalne podczas kontroli. Jeśli przekroczysz pewien poziom promili narazisz się nie tylko na przykre skutki prawne, ale i wysokie grzywny.

Oczywiście jeśli przydarzyła Ci się kryzysowa sytuacja i wypiłeś dzień wcześniej kilka drinków, jak najbardziej sprawdź wyniki kalkulatora alkoholu. Wciąż masz wątpliwości? W takim razie jedynym rzetelnym źródłem informacji o tym, czy możesz prowadzić samochód będzie kontrola stanu trzeźwości alkomatem np. na komendzie policji lub takim dostępnym na stacji paliw. Uwaga! Pamiętaj, że z czasem alkohol uzależnia, dlatego będąc kierowcą najlepiej unikać takich używek i zachować świeży umysł pozwalający na jak najszybszą reakcję na drodze.

Artykuł Partnera

fot. Pixabay

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

części blacharskie

Gdzie kupować dobre części blacharskie?

Porady
środa, 28 listopada 2018, 15:50
Uszkodzona karoseria samochodu osobowego nie zawsze jest możliwa w naprawie. W tym przypadku najlepszym wyborem jest zakupienie części blacharskich. Gdzie można je zamówić?

Zobacz również