Newsello.pl

Firmy LG Electronics oraz HERE Technologies razem dla rozwoju samochodów autonomicznych

Kolejne wielkie przedsiębiorstwa łączą siły na rzecz samochodów przyszłości. Dowiedz się, nad czym pracują i jak przyczyni się to do stworzenia prawdziwie bezzałogowych pojazdów!
Firmy LG Electronics oraz HERE Technologies razem dla rozwoju samochodów autonomicznych
Firmy LG Electronics oraz HERE Technologies razem dla rozwoju samochodów autonomicznych

LG Electronics nawiązuje współpracę z firmą HERE Technologies (HERE), ogólnoświatowym dostawcą cyfrowych map nawigacyjnych oraz usług lokalizacyjnych. Partnerstwo zaowocuje stworzeniem rozwiązań telematycznych nowej generacji przeznaczonych do samochodów autonomicznych. Efektem końcowym prac będzie połączenie zaawansowanej technologii telematycznej firmy LG z precyzyjnymi mapami i usługami lokalizacyjnymi opartymi na platformie HERE Open Location Platform. Dzięki planowanej współpracy, LG i HERE chcą zaoferować firmom motoryzacyjnym z całego świata niezawodne i bezpieczne centrum przesyłania danych na potrzeby wysoce zautomatyzowanych i w pełni autonomicznych pojazdów.

Telematyka obejmuje rozwiązania z zakresu telekomunikacji i informatyki, które pozwalają na świadczenie usług związanych z bezpieczeństwem pojazdów oraz rozrywką, np. nawigacja, potwierdzanie lokalizacji, czy przesyłanie informacji alarmowych. Rozwiązania te wykorzystują różnorodne technologie, od GPS i DMB (Digital Multimedia Broadcasting) po Bluetooth, Wi-Fi i sieci komórkowe. Firma LG, od roku 2013 zajmującą pozycję lidera ogólnoświatowego rynku telematycznego, wprowadza rozwiązania nowej generacji, umożliwiając tym samym dostęp do precyzyjnych map cyfrowych spełniających wymagania szybko rozwijającej się branży pojazdów autonomicznych.

Firma HERE jest czołowym dostawcą cyfrowych map oraz usług lokalizacyjnych dla branży motoryzacyjnej, które znalazły się w ponad 100 milionach pojazdów jeżdżących na całym świecie. Ponadto, wraz z producentami samochodów, pracuje nad precyzyjną, opartą na chmurze, mapie HD Live Map, która komunikuje się z systemami wspomagania kierowcy ADAS (Advanced Driver Assistance Systems) oraz funkcjami zautomatyzowanego kierowania pojazdem. HD Live Map, którą LG chce zastosować we wspólnie opracowanym rozwiązaniu skierowanym do producentów samochodów, analizuje (wykorzystując zainstalowane w pojeździe czujniki, kamery, itp.) drogę i jej otoczenie oraz rozpoznaje wszystkie elementy istotne dla kierowania pojazdem, takie jak oznaczenia pasów ruchu, znaki stop, przejścia dla pieszych, znaki ograniczeń prędkości, czy sygnalizatory świetlne.

W 2015 roku konsorcjum ogólnoświatowych firm motoryzacyjnych – Audi, BMW i Daimler zostało właścicielem firmy HERE, doceniając tym samym jej innowacyjność oraz potencjał do dalszego rozwoju, m.in. w branży technologicznej.

W niedalekiej przyszłości, systemy telematyczne odegrają kluczową rolę jako centrum przesyłania danych dla pojazdów autonomicznych. Czujniki, takie jak kamery, radar i lidar, wchodzące w skład systemu ADAS, zbierają informacje o otoczeniu i przesyłają dane do chmury wraz z informacjami o znajdujących się w pobliżu pojazdach uzyskanymi za pośrednictwem technologii V2X (Vehicle-to-Everything). Wszystkie zgromadzone dane są wielokrotnie analizowane i przesyłane do systemów telematycznych w pojazdach, dzięki czemu mogą być wykorzystywane do autonomicznego prowadzenia samochodów.

Rozwiązania telematyczne LG współpracują z różnorodnymi technologiami, od GPS i Bluetooth po Wi-Fi i sieci komórkowe. Inżynierowie koreańskiego producenta prowadzą intensywne prace nad produktami 5G, które idealnie nadają się do zastosowań w pojazdach autonomicznych nowej generacji. Dzieje się tak, ponieważ w porównaniu do sieci LTE pozwalają na zwiększenie prędkości przesyłania danych o 300-400%, jednocześnie redukując 10-krotnie ewentualne opóźnienia.

Z niecierpliwością czekamy na chwilę, gdy zaprezentujemy nowy standard łączności dla pojazdów autonomicznych opracowany wspólnie z firmą HERE, która oferuje niezrównanej jakości mapy i usługi lokalizacyjne stworzone z myślą o branży motoryzacyjnej. Dzięki partnerom, takim jak firma HERE, LG może rozwijać nową generację technologii zapewniających łączność pojazdu z Internetem, które pomogą branży motoryzacyjnej przygotować się na epokę samochodów autonomicznych.Lee Woo-jong, prezes działu Vehicle Components Company firmy LG.

Bezpieczne i efektywne sterowanie pojazdami autonomicznymi będzie wymagało dostępu do wielu rodzajów niezawodnych źródeł danych oraz wydajnych technologii komunikacyjnych. Jesteśmy przekonani, że usługi oparte na naszej platformie Open Location Platform mogą odegrać kluczową rolę w telematyce nowej generacji, przeznaczonej do samochodów bezzałogowych. Dlatego cieszymy się, że możemy realizować ten cel współpracując z firmą LG.Moon Lee, wiceprezes spółki HERE Technologies APAC.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Kultowe autobusy PRL-u – poznaj legendy polskich dróg! [fot. materiały prasowe]

Kultowe autobusy PRL-u – poznaj legendy polskich dróg!

Inne
wtorek, 08 maja 2018, 16:38
Całkiem niedawno informowaliśmy o tym, że słynne autobusy PRL-u wyjechały na ulice Warszawy. Dziś przyjrzymy się im dokładniej i poznamy motoryzacyjnych królów tamtych czasów! A do tego... wyjątkowa galeria zdjęć!

Zobacz również