Newsello.pl

Porady

Samochód a ekologia

Samochód a ekologia

Porady
poniedziałek, 01 sierpnia 2016, 11:48
Dużo słyszy się o konieczności ograniczania emisji gazów cieplarniach. Słysząc te słowa, przeciętny Polak ma przed oczyma dymiące kominy elektrociepłowni i zrujnowane lasy deszczowe. Tymczasem, duży procent globalnej emisji stanowią spaliny samochodów.
Korzystanie z klimatyzacji

Błędy popełniane podczas korzystania z klimatyzacji

Porady
poniedziałek, 11 lipca 2016, 13:48
W lecie temperatura we wnętrzu auta potrafi dochodzić nawet do 50-60°C, co nie jest bez znaczenia dla działania klimatyzacji. Po wejściu do pojazdu nie włączajmy od razu chłodzenia, gdyż jest to jeden z wielu błędów jakie robimy korzystając z klimatyzacji.
Jak niektóre leki mogą wpłynąć na kierowcę

Jak niektóre leki mogą wpłynąć na kierowcę

Porady
piątek, 08 lipca 2016, 14:47
Jadąc na wakacje, człowiek, który od dłuższego czasu walczy z objawami choroby i stosuje różne leki, nie zawsze pamięta, że niektóre z nich mają wpływ na koncentrację uwagi czy percepcję.
Opony letnie – jak wybrać te idealne?

Opony letnie – jak wybrać te idealne?

Porady
wtorek, 21 czerwca 2016, 12:44
Dobre opony letnie to podstawa bezpieczeństwa na drodze. Te idealne muszą być nowe, wykorzystywać innowacyjną technologię, a przede wszystkim pochodzić ze sprawdzonego źródła.
5 najczęstszych usterek silnika

Poznaj 5 najczęstszych usterek silnika

Porady
środa, 02 marca 2016, 10:35
Gdyby porównać działanie samochodu do organizmu człowieka, to silnik można nazwać sercem auta, a olej silnikowy podstawowym płynem w krwioobiegu. O tak ważne elementy warto dbać, by auto służyło nam przez długie lata.
Pomiary prędkości

Wideorejestrator z GPS może ochronić przed mandatem

Porady
wtorek, 29 grudnia 2015, 10:58
Od połowy listopada funkcjonują w Polsce odcinkowe pomiary prędkości, a do końca 2015 roku ma być łącznie uruchomionych 29. Zbierają one bardzo obfite żniwo, w trzy tygodnie od ich uruchomienia ukarano 1500 kierowców.