Newsello.pl

Co można zyskać stojąc w korkach?

Stanie w korkach to strata czasu i pieniędzy. Zmarnowane w zatorach minuty i złotówki można jednak zmieniać w realne korzyści. Pozwala na to aplikacja forDrivers, oferująca nagrody za bezpieczną jazdę.
fordrivers
fordrivers

Statystyczny kierowca spędza w korkach od 5 do 8 godzin miesięcznie, co kosztuje go ok. 250 zł. Próby ograniczenia zatorów przypominają zmagania Don Kichota z wiatrakami. Istnieje jednak sposób na to, by w bilansie związanym z opóźnieniami w ruchu obok strat pojawiły się zyski. Chodzi o wykorzystanie aplikacji forDrivers. W zamian za przepisową jazdę, o którą w zatorze nietrudno, kierowcy mają szansę otrzymać cenne upominki. Są to m.in. bilety do Multikina, vouchery na produkty i usługi dostępne za pośrednictwem serwisu internetowego Motointegrator.pl oraz telefony HTC. Główną nagrodą jest Fiat 500.

„Korki to powód do frustracji dla wielu kierowców. Dzięki forDrivers minuty stracone w zatorach można przekuć w realny zysk” – mówi Marcin Brysiak, pomysłodawca aplikacji. „Przy okazji rośnie szansa, że zmotoryzowani zamiast próbować nadrobić czas spędzony w sznurze aut, będą kontynuować podróż w sposób bezpieczny wiedząc, że w zamian mają szansę wygrać np. samochód. Promowanie bezpiecznych zachowań na drogach jest tym, na czym najbardziej nam zależy” – dodaje Marcin Brysiak.


forDrivers to pierwsza na polskim rynku aplikacja mobilna, która wykorzystując grywalizację zachęca kierowców do poruszania się zgodnie z przepisami i zasadami zdrowego rozsądku. Użytkownik jest na bieżąco informowany o przebytym dystansie i wskaźniku bezpiecznej jazdy, który w procentach pokazuje, na ile bezpiecznie została pokonana dana trasa i jak pod tym względem wypada całość podróży, również tych, które odbywają się w ślimaczym tempie w trakcie porannych i popołudniowych godzin szczytu. Kierowca za każde bezpieczne zachowanie otrzymuje na swoim smartfonie motywujący komunikat i wirtualną odznakę. Aplikacja przewiduje nagradzanie użytkowników nie tylko za dostosowanie prędkości do obowiązujących przepisów, ale także uwzględnia bezpieczny przejazd w terenie zabudowanym, w pobliżu szkoły i zastosowanie się do warunków atmosferycznych. Użytkownicy mogą sami ustalić, jak długo będzie trwało wyzwanie.

Zdobyte punkty wymieniane są na nagrody.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Wyścigi samochodowe na Dolnym Śląsku

Wyścigi samochodowe na Dolnym Śląsku

Nowości
czwartek, 17 sierpnia 2017, 12:00
Zielone światło, pisk opon i auta pozostawione w tyle. Areną takich zachowań kierowców często stają się ulice dużych miast. Niepotrzebnie, bo zawody najlepiej organizować na przystosowanych torach, które są coraz bardziej popularne.

Zobacz również