Newsello.pl

Akcja znakowania rowerów już w najbliższą sobotę we Wrocławiu!

To już kolejna tego typu akcja organizowana przez Komisariat Policji Wrocław Śródmieście i Pasaż Grunwaldzki. Znakowanie rowerów odbędzie się już 9 lipca przed głównym wejściem do Pasażu.
Bezpieczny rower
Bezpieczny rower

Podobnie jak w ubiegłych latach, w czasie sezonu rowerowego wrocławskie centrum we współpracy z funkcjonariuszami policji zwraca szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa pojazdów. W najbliższą sobotę rowerzyści będą mogli wziąć udział w bezpłatnej akcji znakowania jednośladów. Unikalne oznaczenie to informacja, że rower jest zarejestrowany w policyjnej bazie danych, można go łatwo odszukać i zidentyfikować właściciela, co w konsekwencji wpływa na większe bezpieczeństwo.

Akcję znakowania rowerów prowadzimy już od trzech lat. Za każdym razem nie brakuje chętnych, którzy chcą zabezpieczyć swój pojazd. Cała procedura zajmuje zaledwie chwilę i nic nie kosztuje, a korzyści mogą okazać się nieocenione. Zachęcamy zarówno osoby, które wybierają się w sobotę rowerem do Pasażu Grunwaldzkiego, jak i wszystkich wrocławskich rowerzystów, aby skorzystali z tej inicjatywy – przekonuje Agnieszka Lis, Manager ds. Marketingu CHR Pasaż Grunwaldzki.  

Chcąc oznakować rower, trzeba być osobą pełnoletnią, zgłosić się wraz z dowodem osobistym, dowodem zakupu lub kartą gwarancyjną i w pełni wyposażonym rowerem: w światła (z przodu i z tyłu), hamulec i dzwonek. Znakowanie jest darmowe. Właściciel roweru po rejestracji pojazdu otrzymuje specjalny certyfikat tj. „Dowód Tożsamości Roweru”.

Akcja znakowania rowerów odbędzie się przed głównym wejściem do CHR Pasaż Grunwaldzki w sobotę (9 lipca) od godziny 12 do 16.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Wyścigi samochodowe na Dolnym Śląsku

Wyścigi samochodowe na Dolnym Śląsku

Nowości
czwartek, 17 sierpnia 2017, 12:00
Zielone światło, pisk opon i auta pozostawione w tyle. Areną takich zachowań kierowców często stają się ulice dużych miast. Niepotrzebnie, bo zawody najlepiej organizować na przystosowanych torach, które są coraz bardziej popularne.

Zobacz również